BOZCAADA ASSOS TURU
BOZCAADA ASSOS TURU
19-21 TEMMUZ

LİATRİS TRAVEL FARKIYLA 

Çanakkale’nin Gizli Güzellikleri,Bozcaada Turu Ve Ayvalık Cunda Adası Gezisi 

19 TEMMUZ ÇIKIŞLI 1 GECE KONAKLAMALI SADECE 399,00 TL

Gezilecek Noktalar ;

Çanakkale , Bozcaada , Yeşilyurt Köyü , Adatepe Köyü ,Tahtakuşlar Köyü ,Assos Antik Liman , Zeus Altarı , Sütüven Şelalesi,Cunda Adası,Ayvalık Şeytan Sofrası

 

Araç Kalkış Noktaları

 • Kadıköy
 • Mecidiyeköy
 • Bakırköy -İncirli Dilek Pastanesi Önü
 • Beylikdüzü

TUR PROGRAMI 

1.GÜN  19 Temmuz Cuma ; İstanbul-Çanakkale

Belirtilen saat ve noktalarda sizleri aldıktan sonra araçımız hareket edecektir.Gece yolculuğumuz olacaktır.

 

2.GÜN 20 Temmuz Cumartesi ; Assos-Çanakkale

İlk noktamız olan Kaz Dağları’nın Keyifli Durağı Yeşilyurt köyüne 08.30 civarı ulaşıyoruz ve bizler için hazırlanan serpme kahvaltımıza başlıyoruz. Kahvaltı sonrasında Yeşilyurt köyünde rehberimiz fotoğraf için serbest zaman veriyor. Serbest zaman sonrasında Adatepe köyüne geçiyoruz.

Adatepe, Kaz Dağı köylerinin içinde en dikkat çekenlerinden biri. Bir zamanlar liman olarak kullanılan Küçükkuyu’dan 4 km. dağa doğru çıktığınızda karşınıza çıkıyor. Köyün tarihinin antik çağlara kadar dayandığı söyleniyor. Köye girmeden hemen önce Zeus Altarı’nın girişi ile karşılaşacaksınız. Giriş kapısından 700 metre yürüyünce tepede Zeus Altarı’na ulaşacaksınız. Burada bütün körfezi görebileceğiniz harika bir deniz manzarası bekliyor sizi. İlyada’da bahsedilen ve Zeus ile Hera’nın Troya savaşını izledikleri antik Gargaros tepesinin de burası olduğu sanılıyor.

Adatepe Zeytinyağı Müzesi Küçükkuyu’da ana yol üzerinde göreceğiniz müze, Türkiye’de türünün ilk örneği sayılıyor. Müzede eski zeytinyağı presleri, zeytin toplama aletleri, taşıma ve saklama kapları, çeşitli folklorik objeler görülebilir. Aynı zamanda geleneksel usulde zeytinyağı sabun yapım tekniği de açıklamalı olarak sergilenmekte. Zeytinyağı müzesi ziyaretinden sonraki hedefimiz Tahtakuşlar köyü oluyor.

Kazdağları’nda Bir Şaman Köyü: Tahtakuşlar Köyü

Burası sokaklarını gezmeye başladığınızda sıradan bir köy edasında. Burada gezilecek yerler: Etnografya galerisi içerisinde geleneksel yöre kıyafetlerinden, şaman kültürüne dair malzemeler yer alıyor. Yine dünyada sergilenen en büyük deri sırtlı deniz kaplumbağası, 105 yaşındaki Caretta Caretta yine galerinin en ilgi çekici parçaları. Köyde görmeniz gereken bir diğer şey ise Tahtakuşlar Meşesi adlı anıt ağaç. Ağacın tahmini yaşının 180 olduğu düşünülüyor. 2009 yılında kayda alınan anıt ağacın türü mazı meşesi ve denizden yüksekiği ise 125 metredir. Tahtakuşlar köyüsünde yapılacak gezi sonrasında bir sonraki durağımız olan Hasan Boğuldu’ya hareket ediyoruz.

Kazdağı’nın eteklerinde bulunan Yörük köyü Zeytinli’nin içerisinden geçerek Milli Park sınırları içerisinde bulunan Hasan Boğuldu’ya varıyoruz. Hasan Boğuldu’da bizi büyüleyici bir doğa karşılıyor. Büyük çam ağaçları arasında tertemiz havayı içerimize çekerek patika yollardan filmlere konu olmuş Hasan Boğuldu göletine ulaşıyoruz. Burada rehberimizden efsaneyi dinledikten sonra dönüş yolumuz üzerinde bulunan köylü pazarından alışveriş yaparak Sütüven Şelalesine geçiyoruz. Sütüven Şelalesinde rehberimiz tarafından verilecek serbest zaman sonrasında Assos antik liman’a doğru yolculuğumuz başlıyor.

Assos antik Limanda denize nazir serin ege rüzgarları içinizi ferahlatırken çaylarınızı ve kahvelerinizi yudumlayarak vakit geçirebilirsiniz. Assos Antik Liman’da verilen mola sonrasında İstanbul’a doğru yola çıkıyoruz.Gece saatlerinde İstanbul’a varış ve program bitimi

4.GÜN ÇANAKKALE-BOZCAADA 

Sabah saatlerinde Çanakkale’ye varışımıza istinaden kahvaltımızı yapıp yaklaşık 40 dakikalık yolculuk sonrasında Geyikli’den Bozcaada’ya geçişimizi gerçekleştiriyoruz.Bozcaada’da ilk Bozcaada Kalesini ziyaret edeceğiz.Bozcaada Yunan Mitolojisinde çok önemli bir yere sahiptir.Hatta ünlü tarihçi Heredot’un çok önemli bir sözü vardır. 

”Tanrı İnsanlar Uzun Ömürlü Olsunlar Diye Bozcaada’yı Yaratmış ”

Gerçekten Bozcaada bunu hak ediyor.Daracık sokakları , tertemiz havası , masmavi deniziyle İstanbul’dan sonra burası sizlere cennet gelecektir.

Programımıza serbest zaman vererek sizleri Bozcaadayla baş başa bırakacağız.Neler yapabilirsiniz onları anlatacağız.Dilerseniz Ayazma Plajı’na gidebilirsiniz veya Atv kiralayıp adayı gün boyu gezebilirsiniz ki bunu gerçekten imkanınız varsa yapmalısınız.Öğlen yemeği opsiyonel olarak yapılacaktır.Program bitiş ve toplanma saatimiz 19:00’da feribot iskelesinde olup Geyikli’ye hareket edilecektir.Burada bizleri bekleyen otobüsümüze geçip feribotla karşıya geçtikten sonra İstanbul’a doğru yolculuğumuz başlıyor.Programımız gece saatlerinde son bulacaktır.

 

 

Fiyata Dahil Olan Hizmetlerimiz

 • Rehberlik
 • Araç İçi İkramlar
 • 1 Gece Otel’de Konaklama
 • Otel’de Akşam Yemeği
 • Otel’de Sabah Kahvaltısı
 • Ulaşım
 • Bozcaada Feribot Geçiş Ücretleri

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetlerimiz

 • Extra Tüm Harcamalar