FRANSA & İTALYA TURU
FRANSA & İTALYA TURU
04 TEMMUZ ÇIKIŞLI

FRANSA – İTALYA

%100 HAREKETLİ

04 TEMMUZ 2019 8 GECE 9 GÜN

Nefes kesici Roma , Milano .. Nice; Barbaros Hayrettin Paşa’nın kuşatıp da fethedemediği kıyılar; modern sanatın ve Empresyonizmin öncüleri; dünyanın en küçük ikinci ülkesi Monaco; Picasso’nun, Renoir’nın, Abidin Dino’nun ilham aldığı kasabalar, masal gibi köyler; dünyanın en önemli tatil cennetlerinden St.Tropez; festivaller kenti Cannes; yerel tatlar, sanat, tarih, kültür…


Tur Programı

1.Gün

İSTANBUL- SELANİK – IGOUMENITSA

Belirtilen noktalarda buluşma ve 22.00’da hareket. İpsala’ya varış. Gümrük ve Pasaport işlemlerinin ardından Yunanistan’a giriş. Dedeağaç, Gümülcine, İskeçe, üzerinden Selanik’e varış. Şehir turumuz esnasında, Kordon, Beyaz Kule, Döner Kule, Fuar Meydanı, Osmanlı ve Bizans eserleri, Yunanistan’ın en büyük Katedrali olan Aya Dimitros Katedrali, Büyük İskender Heykeli görülecek yerler arasında. Turumuzun en sonunda Ulu Önder Atatürk’ün evini ziyaret ediyoruz. Kısa bir dinlenme molası sonrası Selanik’in kafeleri ile meşhur Kordon Boyunda yürüyüş yapıp kafelerde Yunanistan’ın meşhur kahvesi Frape’nin tadına bakıyoruz. Şehir turunun ardından serbest zaman. Rehberimizin belirttiği saatte buluşma ve Igoumenitsa Limanına hareket Yapılacak gümrük işlemlerini takiben Grubumuz için ayırtılmış yerlere geçiş ve saat 23.55’de hareket. Gecemiz gemi yolculuğu ile geçecektir.

2.Gün

BARİ– POMPEİ – ROMA ( EKSTRA POMPEİ TURU 50 € )

Sabah yerel saatle 09.30’da İtalya’nın Liman kenti Bari’ye varışı takiben otobüsümüz ile Antik Kent Pompei Turu. Bu turumuzda Vezüv Yanardağ’ının eteklerinde kurulmuş olan ve dünyanın günümüze dek eski halini en iyi yansıtacak biçimde korunmuş olan sayılı antik kentlerinden Pompei’de yanar dağ patlaması sonucu kalıntı haline gelmiş dükkânlar, köylülerin yaşamış oldukları evler, amfi tiyatro, şehir meydanı görülecektir. Ardından İtalya’nın başkenti Roma’ya hareket ve varış. Otelimize yerleşme, serbest zaman.

3.Gün 

ROMA-FLORANSA

Sabah kahvaltısının ardından Roma turu. Görülecek yerler arasında; Hristiyanlığın merkezi olarak kabul edilen Vatikan ve San Pietro Katedrali, Pieta Collosseo, Roma Forumu, Traiano Forumu, Circo Massimo yarış alanı, Mussolini´nin halka seslendiği Venedik meydanı, Vittoriano Zafer Anıtı, Aşk çeşmesi {Fontana di Trevi} ve İspanyol Merdivenleri {Piazza di Spagna} bulunmaktadır. Ardından, Floransa’ya hareket, şehre varışın ardından, Floransa, şehir turunu gerçekleştiriyoruz. Bu turumuzda, Arno Nehri, Ponte Vecchio Köprüsü, Uffizi Sanat Galerisi, San Giovanni Battista Vaftizhanesi, Santa Maria del Fiore Katedrali ve Signoria Sarayı görülecek yerler arasındadır. Şehirde serbest zaman, otelimize transfer, geceleme otelinizde. ( FLORANSA )

4.Gün

FLORANSA- PİSA – NİCE – MANACO

( EKSTRA PİSA TURU 35 € , EKSTRA MONACO & MONTE CARLO GECE TURU 35 € ) Alınacak Sabah kahvaltısı sonrası misafirlerimizi bekleyen özel otobüsümüz ile Fransa’nın Akdeniz kıyısındaki Dünyaca ünlü turistik bölgesi Güney Fransa’ya (Cote d’azure) uzanmak için Nice’ye hareket ediyoruz. Misafirlerimiz ile yol güzergâhımızda bulunan İtalya’nın Dünya ikonlarından biri olan Pisa gezisini gerçekleştiriyoruz. Gezimizde Etrüxlerin aklımızda eğik çan kulesi ile kalan, Campo die miracoli (Doumo Meydanı) ve silindir şeklindeki vaftizhane, Pisa’da göreceğimiz yerler arasında. Gezi sonrası Nice’ye hareket ve varış, varışımızı takiben Nice panoramik şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Gezimizde 1.Dünya savaşı sonrası Çarlık Rusya’sından gelen hanedan üyelerinin yaptırmış oldukları Rus Klisesi, Matisse Müzesi, Franciscan Manastırı ve Roma İmparatorluğundan kalma kalıntıları panoramik olarak görüyor ve Cimiez Tepesinden Nice şehrini kuş bakışı olarak seyretme ve fotoğraflama imkânı buluyoruz. Otelimize transfer, oda dağılımı ve serbest zaman. Bir süre dinlendikten sonra, isteğe bağlı Monaco & Monte Carlo Gezisini gerçekleştiriyoruz Fransa’nın küçük ama ihtişamlı Monaco Prensliği ’ne Akşam Turu yapmak üzere hareket. Prince Palace, Katedral, Kaptan Custo’nun Belgesellere konu olan ünlü Deniz Müzesi, panoramik olarak göreceğimiz yerler arasındadır. Monte Carlo’ya çıkarken F1 Pilotlarının araç kullandığı yollardan geçerek dünyanın en ünlü kumarhaneler merkezi olan bölgede şansınızı deneme fırsatı bulabileceksiniz. Otelimize dönüş, konaklama otelimizde.

5.Gün

CANNES – ST. TROPEZ

(EKSTRA 50 € ) Erken saatlerde alacağımız kahvaltıyla günümüze başlıyoruz. Misafirlerimiz ile Cannes & St. Tropez gezisi için hareket. İlk olarak, her yıl bahar aylarında Film Festivali dolayısıyla tüm gözlerin üstünde olduğu Cannes’e varıyoruz. Gezimizde Cannes şehir merkezindeki La Croisette, Cannes Film festivalinin gerçekleştiği kırmızı halı üzerinde dünya yıldızlarının yürüdüğü Festival Sarayı (Le Palais des Festival), le port, le Suquet… Antibes: Dünya’nın en büyük ve güzel yatlarını ağırlayan liman, eski şehir, market, Grimaldi Kalesi öreceğimiz yerler arasındadır. Gezimizin bir sonraki durağı, Küçük bir balıkçı kasabasıyken ünlü ressamlar ve yazarlar tarafından keşfedilen sahil kasabası, şirin meydanları, dar sokakları, kumsalları, renkli evleri ve dünyanın en güzel yatlarını ağırlayan marinasıyla Dünya jet-set’inin favori adresi St. Tropez’i ziyaret ediyoruz. Misafirlerimiz Cote d Azur’ un en güzel denizi ve plajlarında yüzme imkânı bulabilecekler. Ardından, Nice dönüş ve serbest zaman.

6.Gün
COMO GÖLÜ – MİLANO Erken saatlerde alınacak sabah kahvaltısı sonrası misafirlerimizi bekleyen özel otobüsümüz ile İtalya’nın Sanayi ve Moda şehri Milano’ya hareket ediyoruz. İlk olarak. Avrupa ve Dünya Jet Sosyetesinin yaşam alanları olan bölgede Villa ve Malikânelerinin bulunduğu Como Gölü’ne hareket ediyoruz. Gölü panoramik olarak gördükten sonra göl kıyısındaki Lüks kafelerde vakit geçirebileceğiz, izin alınabilirse 500’den fazla çiçek peyzajı ile dikkat çeken Villa Carlotta, Birçok filme görüntüsü ile katkı sağlamış muhteşem Villa Balbianello ziyaret edilecek yerler arasındadır. Bir sonraki durağımız ise Enoteca Cava Turacciolo olacaktır, Şarap severler için farklı tatları bulabilecekleri bir mekân olan bu şarap merkezinde Espressolu Grappa gibi özel şarapları test etme fırsatımız olacak. Gezi sonrası Sanayi ve Moda şehri Milano şehir merkezine hareket ediyoruz. Yapacağımız Milano şehir turunda şehrin şık caddelerinde yürüyerek, Ünlü Doumo meydanına geliyoruz. Meydanda İtalya’nın en önemli ve mimari açıdan en ihtişamlı eserlerinden biri olan Doumo Katedrali’ni görüyoruz. Galeria Vittoria Emanuele Çarşısı ve Ünlü Buenos Aires Bulvarında alışveriş yaparak şehir turumuzu tamamlıyoruz. Şehir turu sonrası otelimize transfer, oda dağılımı, yerleşme ve konaklama.
7.Gün

VENEDİK-VERONA

( EKSTRA GONDOL GEZİSİ 25 € ) Alınacak Sabah kahvaltısı sonrası grubumuzu bekleyen özel otobüsümüzle İtalya’nın romantik kenti Venedik’e hareket ediyoruz. İlk olarak yol güzergâhımızdaki Verona gezisini gerçekleştiriyoruz. İtalya’nın mermeri ile ve dünyanın en ünlü aşkının yaşandığı Romeo ve Julliet evinin de bulunduğu Verona’ya varıyoruz. Eski şehiri, günümüzde halen konserlerin gerçekleştiği Tarihi Arenayı, Senyörler Sarayı, Brave-Dante ve Erbe Meydanını görebilme imkânı bulacağız. Ardından, Venedik’e hareket. Varışımızı takiben Özel vapurettolar ile tarihi San Marco Meydanına varıyoruz, meydan ve San Marco Katedrali, Dükler Sarayı, Büyük Kanal, Rialto Köprüsü rehberimiz eşliğinde görülecek yerler arasındadır. Gondollar ile kanallar gezisine katılarak romantik ve tarihi kanalları, su üstünden daha detaylı gezme imkânı yakalıyoruz) Şehir turu sonrası otelimize transfer, oda dağılımı, yerleşme ve konaklama.

8.Gün

BLED GÖLÜ – BELGRAD

Alınacak sabah kahvaltısı sonrası odaların boşaltılması ve Sırbistan’ın başkenti Belgrad’a doğru hareket. Misafirlerimiz ile yol güzergâhımızda bulunan Slovenya’nın Doğa Harikası Bled Göl’ü ziyareti. Göl çevresindeki yürüyüş parkları, yeşil alanları ve göl ortasında küçük bir kiliseye ev sahipliği yapan adasıyla dünyanın her yanından turist çekmektedir. Göle ulaştığımızda ilk olarak Bled Gölü çevresinde yürüyüş yapıyoruz, verilecek serbest zamanda muhteşem göl plajlarında yüzme imkânı yakalıyoruz. Gölden hareketle Belgrad’a transfer, oda dağılımı, yerleşme ve konaklama.

9.Gün

BELGRAD- SOFYA – İSTANBUL

Sabah kahvaltısının ardından odaların boşaltılması ve hareket. Belgrad panoramik turu ve Sofya’ya öğle üzeri Bulgaristan’ın Başkenti Sofya’ya varış. Varışı takiben düzenlenecek olan Sofya Panoramik şehir turu gerçekleştirilecektir. Gezimizde, Ayasofya Kilisesi, Aleksander Nevski Katedrali, Başbakanlık, Parlamento, Sofya Üniversitesi, Banya Başı Camii, Ndk Ulusal Kültür Sarayı görülecek yerler arasındadır. Yapılacak otobüs yolculuğunun ardından İstanbul’a hareket ve varış. Gezimizin ve servislerimizin sonu.


Fiyata Dahil Hizmetler

• PROGRAM DÂHİLİNDE TÜM TRANSFERLER

• 1 GECE PULMANN SINIFI GEMİDE KONAKLAMA & GEMİ BİLETLERİ

• 7 GECE 4 YILDIZLI OTEL KONAKLAMASI

• SABAH KAHVALTILARI

• YEREL REHBERLİK HİZMETİ & TÜRKÇE PROFESYONEL REHBERLİK

• TRANSFER SÜRESİNCE SICAK & SOĞUK SERVİS


Fiyata Dahil Olmayanlar

• YURT DIŞI ÇIKIŞ HARCI (15 TL) *

ÖĞLE VE AKŞAM YEMEKLERİ *

MÜZE GİRİŞ BİLETLERİ •

VAPURETTO ÜCRETİ ( 8 EURO)

VİZE 150 € ( YEŞİL PASAPORTA VİZE YOKTUR)