İskandinavya Fiyordlar & Kuzey Işıkları
İskandinavya Fiyordlar & Kuzey Işıkları
01-08 Haziran /06-13 Temmuz/10-17 Ağustos

İskandinavya Fiyordlar & Kuzey Işıkları

İsveç & Norveç & Danimarka & Almanya & Hollanda

 

Stockholm (2) – Karlstad – Oslo (2) – Malmö – Helsingborg (1) – Kopenhag –Hamburg (1) – Bremen – Amsterdam (1)

8 GÜN / 7 GECE

1.GÜN İSTANBUL-STOCKHOLM

Türk Havayolları’nın TK 1793 sefer sayılı uçuşu ile saat 07:30’da  Stockholm’e hareket ediyoruz. Yaklaşık olarak 3 saat sürecek yolculuğumuzun ardından yerel saat ile 10:00 ‘da Stockholm’ e varış. Stockholm ‘e varışımız ve valiz işlemleri ardından bizleri bekleyen özel otobüsümüz ile panoramik olarak gerçekleştireceğimiz şehir turu için hareket ediyoruz. 14 ada üzerine kurulu, kuzeyin Venedik’i olarak anılan bu büyüleyici şehirde, Fjallgatan Tepesi, ortaçağdan kalma Gamla Stan, Djurgarden Parkı, Belediye Sarayı, 7 tiyatroyu aynı çatı altında toplamış olan Ulusal Tiyatro Binası ve Borsa Binası ile Kunqsrad Parkı göreceğimiz yerler arasındadır. Tur sonrası şehir merkezinde serbest zaman ve sonrasında otelimize transfer.Geceleme Otelimizde.
 

2.Gün: STOCKHOLM

Sabah kahvaltısının ardından tüm gün serbest zaman. Bu serbest zaman süresince arzu eden misafirlerimiz ile birlikte Stockholm Güzelleri Turu (75 €) düzenliyoruz. Bu turumuzda Stockholm ‘ü oldukça kapsamlı şekilde yaşama şansınız olacaktır. Turda ilk durağımız Djurgarden Adası ve bu adada yer alan Vasa Müzesi ‘dir. İsveç Kraliyet Ailesi ‘nin uzun yıllar boyunca av mekanı olarak kullandığı adada yer alan, günümüzde yaşayan bir müze olarak tanımlanan Vasa Müzesi ‘nde, 17. Yy da denize indirildikten kısa süre sonra batan ve 1961 yılında su üstüne çıkartılan Vasa Gemisi ‘ni ziyaret edeceğiz. Vasa Müzesi ziyaretimiz sonrasındaki durağımız ise Sigtuna Kasabası olacaktır. İsveç ‘in tarih boyunca süre gelen folklorik yaşam tarzını çok net şekilde görebileceğimiz Sigtuna ‘da, İsveç ‘yerel yaşamı ve kendine özgü mimarisine sahip evleri sizi adeta bir tarih ve kültür yolculuğuna çıkartacaktır. Turumuz sonrasında Stockholm ‘deki otelimize dönüyoruz. Geceleme Otelimizde.

3. Gün: STOCKHOLM – KARLSTAD – OSLO

Sabah kahvaltısı ve otelden çıkış işlemlerimizin Oslo ‘ya doğru olan yolculuğumuza başlıyoruz. Stockholm – Oslo arası yolculuğumuzda ilk durak noktamız yolumuzun üzerinde ve aynı zamanda Vanern Gölü ‘nün kuzeyinde bulunan Karlstad ‘dır. Karlstad ‘a vardığımızda öncelikle panoramik bir şehir turu ve hemen sonrasında öğle yemeği için serbest zaman sunuyoruz. Bu şehir turumuz süresince Karlstad Katedrali, Karlstad şehir meydanı, Varmland Müzesi görülecek yerler arasındadır. Vanern Gölü ve Kinnekulle Dağı ‘nın harika manzarası fotoğraf tutkunları için kaçırılmayacak fırsattır. Tur ve serbest zaman sonrasında Oslo yolculuğumuza devam ediyor ve Oslo ‘ya varıp panoramik şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Şehir tanıtım turu süresince Kraliyet Sarayı, Meclis Binası, Belediye Sarayı, Folk Müzesi, Viking Gemileri Müzesi, Ulusal Tiyatro Binası, Oslo Katedrali, Karl Johans Caddesi, Vigeland Park ve Frogner Parkı görülecek yerler arasındadır. Şehir tanıtım turu sonrasında Oslo ‘daki otelimize yerleşiyoruz.Geceleme Otelimizde.

4.Gün: OSLO

Sabah kahvaltısının ardından tüm gün serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ile birlikte yine tam gün sürecek olan Fyord Turu ‘nu (185 €) düzenliyoruz. Sabah erken saatte otelimizden ayrılarak olağan üstü tabiat güzellikleri eşliğinde gerçekleştireceğimiz otobüs seyahati sonrasında Flam ‘a varışımız ile birlikte turumuz da başlamış oluyor. Flam yolcuğumuz esnasında Borgund Kalesi ‘nin çivi kullanılmadan yapılışı ve dünyanın en uzun tüneli olan Laerdal Tüneli bizleri şaşırttığı kadar kendisine hayran da bırakacak. Flam ‘a vardığımızda dileyen misafirlerimizin eşsiz tabiatı fotoğraflaması, dileyen misafirlerimizin sağlık yürüyüşü yapması, dileyenlerin ise öğle yemeği alması için serbest zaman veriyoruz. Bu serbest zaman dahilinde arzu eden misafirlerimiz ile birlikte Flamsbana Dağ Treni Turu (90 €) düzenliyoruz. Birçok gezginin ölmeden önce görülecekler / yapılacaklar listesinde kendine yer bulan bu eşsiz tren yolculuğu ile muhteşem vadiler ve göller eşliğinde Myrdal ‘a seyahat ediyoruz. Kjosfossen Şelalesi ‘nde vereceğimiz fotoğraf molası sonrasında tekrar Flam ‘a geri dönüyoruz. Flam’da serbest zaman değerlendiren misafirlerimiz ile buluşarak Flam – Gudvangen arasında tekne turumuzu gerçekleştiriyoruz. Bu tekne turu esnasında oldukça yüksekten akan şelalelerin manzarası ve küçük Flam köyleri sizleri büyüleyecek. Turumuz sonrasında Oslo ‘daki otelimize dönüyoruz. Geceleme Otelimizde.

 

5.Gün: OSLO – HELSİNGBORG

Sabah kahvaltısı ve otelden çıkış işlemleri ardından Helsingborg ‘a doğru yola çıkıyoruz. Göteborg üzerinden gerçekleştireceğimiz yolculuğumuz sonrasında Helsingborg ‘a varıp panoramik şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. İsveç ‘in güneyinde yer alan ve bölgede önemli bir ticaret ve kültür noktası olan Helsingborg şehir tanıtım turumuzda, yemyeşil parkların ve kıyı manzarasının karşıladığı şehirde aynı zamanda gözetleme kulesi olarak da kullanılmış olan Helsingborg Kalesi ( Karnan ) , ST.Mary Kilisesi, Radhuset, butik alışveriş dükkanları ve tarihi yürüyüş alanları ilginizi çekecektir. Helsingborg şehir tanıtım turu sonrasında serbest zaman ve otelimize transfer.Geceleme Otelimizde.

 

6.Gün: HELSİNGBORG – MALMÖ – KOPENHAG – HAMBURG

Kahvaltının ardından otelden çıkış işlemlerimizi tamamlıyoruz ve Kopenhag ‘a doğru yola çıkıyoruz. Yolculuğumuz süresince ilk durağımız Malmö olacaktır. İsveç ‘in 3. büyük kenti olan Malmö ‘ye varışımız sonrasında gerçekleştireceğimiz panoramik şehir turu esnasında. Malmö kalesi, Turning Törso Binası, Liman bölgesi görülecek başlıca yerler arasındadır. Limanın eşsiz manzarasının keyfini çıkartmak adına vereceğimiz kısa bir fotoğraf molasının ardından Kopenhag ‘a devam ediyoruz. Kopenhag’a varışımız ile birlikte oldukça kapsamlı olarak gerçekleştireceğimiz şehir tanıtım turumuza başlıyoruz. Şehir turumuzda ilk olarak 1350 ‘li yıllardan kalma Hansa Evleri, tamamen siyah camdan yapılmış ve kentteki en modern bina olarak nitelendirilen Black Diamond ( Kara Elmas )  ve Kopenhag ‘ın simgesi olan Küçük Deniz Kızı Heykeli ‘ni görüyoruz. Ayrıca Parlamento Binası, Christianborg Kalesi, Glypthoteki Amelienborg Sarayı ve Borsa Binası da görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası şehir merkezinde öğle yemeği için vereceğimiz serbest zaman veriyoruz. Bu serbest zaman dahilinde dileyen misafirlerimiz ile birlikte Kraliyet Şatoları Turu (60 €) düzenliyoruz. Bu turumuzda ilk durağımız Hillerod olacaktır. Hillerod ‘da bizi tüm ihtişamı ile Frederiksborg Sarayı olacaktır. Sarayın barok bahçe peysajı 1750 yılından bu yana tasarlandığı şeklini korumakta ve bizleri adeta bir tarih yolculuğuna çıkartmaktadır. Frederiksborg Sarayı ‘nın bahçe ve içine yapacağımız ziyaretin ardından bir sonraki durağımız Helsingör olacaktır. Helsingör ‘e vardığımızda bize, Shakespeare ‘in Hamlet ‘inin sarayı olarak da bilinen Kronborg Sarayı merhaba diyecektir. Kuzey Avrupa’nın en güzel saraylarından birisi olan ve yer yıl yaklaşık 200 bin kişi tarafından ziyaret edilen saray 2000 yılında Unesco Dünya Kültür Mirası Listesi ‘ne dahil edilmiştir. Çevresi surlarla çevrili olan ve tarihi 1500 yıllarına uzanan, günümüze kadar ise kültür merkezi , kraliyet sarayı , hapishane, savunma kalesi gibi birçok amaçla kullanılan saray aynı zamanda Danimarka Prensi Hamlet eseri için William Shakespeare ‘e ilham kaynağı olmuştur. Sarayın çevresi vereceğimiz fotoğraf molası ardından Helsingör gezimizi tamamlayarak turumuzu bitirdikten sonra Kopenhag ‘a geri dönüyor ve Hamburg ‘a doğru yolculuğumuza başlıyoruz. Hava ve yol durumuna göre feribot ya da köprü otoban ulaşımı ile Hamburg ‘a varışımız ardından otelimize yerleşiyoruz.Geceleme Otelimizde.

 7.Gün: HAMBURG – BREMEN – AMSTERDAM

Sabah kahvaltısı ve otelden çıkış işlemleri ardından düzenlenecek olan Hamburg şehir tanıtım turu esnasında Şehir Limanı, Binnen ve Aussenalster gölleri, Balık Pazarı, Hamburg Tren Garı, Rathaus Kulesi, Reeperbahn Caddesini göreceğiz. Panoramik şehir turumuz sonrasında Brerem ‘e doğru yola çıkıyoruz. Kendi adını taşıyan Bremen eyaletinin de aynı zamanda başkenti olan ve Weser Irmağı ‘nın kıyısında eşsiz güzelliği ile bizleri karşılayan Bremen kentine vardığımızda gerçekleştireceğimiz panoramik şehir turu esnasında Bremen Mızıkacılarına ait Heykel, Hükümet Konağı, St. Petri Kilisesi, zaanatkar odası “Schütting”, ticaret evleri, Bremen’in simgesi ve hürriyet sembolü olan Roland-Heykeli, Fall Kulesi, Böttcher Caddesi panoramik göreceğimiz yerler arasındadır. Bremen ‘de gerçekleştirdiğimiz şehir turu ve rehberimizin sunacağı serbest zaman sonrasında Amsterdam yolculuğumuza devam ediyoruz. Akşam üzeri saatlerinde Amsterdam ‘a varışımız ile birlikte panoramik şehir tanıtım turumuzu düzenliyoruz. Panoramik şehir tanıtım turu esnasında Kanallar, Dam Meydanı, Leidseplein, Rembrandtplein, Kraliyet Sarayı, Kırmızı Fener Sokağı görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası otelimize transfer.Geceleme Otelimizde.

 

8.Gün: AMSTERDAM – İSTANBUL

Kahvaltının ardından otelden çıkış işlemlerimizi tamamlıyoruz. Şehirde sunulacak serbest zaman sonrasında, rehberimizin belirleyeceği buluşma saatinde otobüsümüz ile havalimanına transfer, pasaport ve bilet işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları ‘nın TK1954 sefer sayılı uçuşu ile 19.15’da İstanbul’a hareket ediyoruz. Yerel saat ile 23.45’de İstanbul Atatürk Havalimanı ‘na varış.

 

TUR ÜCRETİ

OTELLER 2 veya 3 Kişilik

 

Oda / Kişi başı

Tek Kişilik

 

Oda Farkı

03 – 12 Yaş

 

Çocuk

0 –2 Yaş

 

Bebek

4* Supperior Şehiriçi Kaliteli Oteller 1049 EURO SORUNUZ SORUNUZ 1080 TL

OTELLERİMİZ

 • 4* SUPPERIOR  QUALITY HOTEL NACKA vb / STOCHOLM
 • 4* SUPPERIOR  THON OSLOFJORD HOTEL vb / OSLO
 • 4* SUPPERIOR  RADİSSON BLU METROPOL HOTEL vb / HELSİNBORG
 • 4* SUPPERIOR  H 4 HOTEL HAMBURG BERGEDORF vb / HAMBURG
 • 4* SUPPERIOR  XO HOTEL PARK WEST vb / AMSTERDAM
 • ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER

  • Türk Hava Yolları ile  İstanbul (IST) – Stockholm (ARN) / Amsterdam (AMS) – İstanbul (IST) – gidiş dönüş uçak bileti
  • Havaalanı vergileri ve servisleri bedeli,
  • 4 * Supperior Şehiriçi otellerde 7 gece konaklama,
  • Otellerde alınacak 7 adet sabah kahvaltısı
  • Havalimanı – otel – havaalanı transferleri,
  • Stockholm, Karlstad, Oslo, Helsingborg, Malmö, Kopenhag, Hamburg, Bremen, Amsterdam panoramik şehir turları
  • Profesyonel Türkçe rehberlik hizmetleri
  • Otel vergileri & Turist şehir vergileri

  ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

  • Vize ücreti ve servis bedeli (130 Euro )
  • Seyahat sigortası + seyahat güvence paketi (15 Euro) 60 yaş üstü (30 Euro)
  • Müze ve Ören yeri giriş ücretleri ,
  • Yurt dışı çıkış vergisi, 15 TL