Otobüslü Orta Avrupa ve Balkan İncileri
Otobüslü Orta Avrupa ve Balkan İncileri
19 TEMMUZ ÇIKIŞLI

OTOBÜSLÜ BÜYÜK ORTA AVRUPA

VE

BALKAN İNCİLERİ TURU

19 TEMMUZ ÇIKIŞLU %100 HAREKETLİ !!

Sırbistan – Macaristan – Çekya – Avusturya – Bosna Hersek – Karadağ – Arnavutluk-Hırvatistan-Makedonya – Yunanistan

Tüm şehir Turları ve Çevre Gezileri Dahil…

3*4* Supperior Şehiriçi Otellerde Konaklama

İSTANBUL VE ÇANAKKALE ÇIKIŞLIDIR.!!!

Tur Programı

1.GÜN ÇANAKKALE-BELGRAD 19 TEMMUZ CUMA

 Gece Yolculuğu :Çanakkale– Belgrad Akşam Saat 23.00 ’de Çanakkale buluşma noktamızdan hareket edip kısa bir yolculuktan sonra Lapseki’ye ulaşıyor. Feribotla kısa bir deniz yolcuğu yaparak karşıya geçiyor ve molalar vererek yolculuğumuzu sürdürüyoruz.

 

2.GÜN ; BELGRAD 20 TEMMUZ CUMARTESİ

Sabah saatlerinde Belgrad’a varış ve şehir turumuza başlıyoruz.Yeni Belgrad ,Usce Avm , Tarihi Brankov Köprüsü , Taş Meydan , Slaviya Meydanı , Aziz Sava Kilisesi , İstanbul Kapı ,Meclis Binası , Yeni Saray, Knez Mihajlova Caddesi ,Parlemento Binası görülecek yerler arasındadır.Programımız ve şehir gezisi sonrası konaklama yapacağımız otelimize varış ve konaklama yapıyoruz.

Konaklama Belgrad

3.GÜN ; BELGRAD-BUDAPEŞTE-PRAG 21 TEMMUZ PAZAR

Sabah otelde alacağımız kahvaltımızın ardından Budapeşte’ye doğru hareket ediyoruz.Budapeşte’ye varışımızda şehir turumuzun ardından ERSZEBET KÖPRÜSÜ ,GELLERT TEPESİ , ZİNCİRLİ KÖPRÜ , BALIKÇILAR  KULESİ , KAHRAMANLAR MEYDANI , PARLEMENTO BİNASI gezilecek yerler arasındadır.Programımızın bitişi sonrası gece saatlerinde konaklama yapacağımız otelimize varış ve konaklama

Konaklama Budapeşte

 

 

 

4.GÜN ; PRAG 22 TEMMUZ PAZARTESİ

Sabah otelde alacağımız kahvaltımızın ardından Prag a hareket ve şehir turumuza başlıyoruz.Prag’da St.Vitüs Katedrali , Franz Kafka’nın Evi, Charles Köprüsü , Eski Şehir Meydanı ,Astronomik Saat Kulesi ,Karl Köprüsü ,Prag Kalesi ,Petrin Gözlem Kulesi ,Komünizm Müzesi görülecek yerler arasındadır.Ayrıca Prag’da gün boyu program sonrası serbest zaman verilecektir.Dileyenler için akşam eğlencesi yapılacaktır.Konaklama için akşam otelimize geçiş yapıyoruz.Konaklama otelimizde

Konaklama Prag

5.GÜN PRAG-VİYANA  23 TEMMUZ SALI

Sabah otelde alacağımız kahvaltımızın ardından Viyana’ya hareket ediyoruz.Turumuz esnasında Opera Binası ,Parlemento Binası , Tiyatro , Prater , Hofburg Sarayı, Müzeler bölgesi görülecek yerler arasındadır.Dileyen misafirler extra olarak yapılacak olan Avusturya Grinzing gecesine katılabilirler.Program sonrası yola çıkıyoruz.Geceleme otobüste olacaktır.

Konaklama Otobüste

 

6.Gün ; SARAYBOSNA 24 TEMMUZ ÇARŞAMBA

Sabah saatlerinde Saraybosna’ya varışımızın ardından Şebil Çeşmesi , Bursa Bedesteni ,Boşnak Böreği , Latin Köprüsü ,Ferhadiye Caddesi ve alışveriş molasının ardından Tarihi Mostar Köprüsünü ziyaret edip fotoğraflama yapıp Trebinje ‘de Konaklama yapacağımız otelimize varış ve konaklama.

Konaklama Trebinje

7.Gün 25 Temmuz Perşembe Mostar-Dubrovnik-Kotor-Budva-İşkodra

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından Hırvatistan’nın en önemli turizm merkezlerinden birisi olan Game Of Thrones’ın çekildiği şehir Dubrovnik’e geliyoruz.Burada Eskişehir meydanı ,Francis Manastırı ,Rector Sarayı ,Jeseuit Merdivenleri görülecek yerler arasındadır.Ardından Karadağ ziyaretimiz için sınır kapısından geçiş işlemleri sonrasında Kotor gezimize başlıyoruz.Kotor’da Stari Grad , Utanç Meydanı , Tarihi Saat Kulesi ,Beskuça ,Aziz Luka kilisesi görülecek yerler arasındadır.Ardından kısa bir yolculuk ile Budva’ya gidiyoruz.Budva’da plaj bölgesinde kahve keyfi yapıp  St.Stefan adasının muhteşem manzarasıyla fotoğrafları çekip yolumuza devam ediyoruz.Program sonrası İşkodra’da konaklama yapacağımız otelimize gidiyoruz.

Konaklama İşkodra

 

 

8.Gün ;26 Temmuz Cuma İşkodra-Ohrid

Sabah kahvaltımızı otelimizde aldıktan sonra ilk olarak Osmanlı’nın Balkanlar’daki önemli üslerinden biri olmuş , Ohridlilerin ‘Tanrı cenneti çamurdan yaparken, bir parça kopup Ohrid’in üzerine düşmüş’ tanımlaması ile ünlü tarihi OHRİD şehrinde yürüyüş turu yapıyoruz.Aziz Klemeus Heykelive Meydanı, Ayasofya,KirilAlfabesinibulanKiril veMethodi kardeşlerinin heykelleri, Asırlık Çınar Ağacı,Ali Paşa Camii, HalvetiyeTekkesi, Türk Çarşısını geziyor ve meşhur sedef-inci takılardan alışverişler yapıyoruz.Ohrid şehir turumuzun bitiminde tüm misafirlerimiz ile birlikte tur fiyatlarımıza dahil olarak büyüleyici birtablo görüntüsündeki Mav iİnci adıyla bilinen OHRİD GÖLÜ’nde muhteşem bir tekne turuna çıkıyoruz. Keyifli .Ardından doğal güzelliğiyle de göz kamaştıran, Unesco’nun Kültür Mirası Listesi’ndeki bugüzel şehirden ayrılıyoruz..Selanik’e hareket.Dileyen misafirlerimiz ile extra Resne & Manastır Turu.1908yılındaEnverBeyileberaberdağaçıkanveII. Abdülhamid’in meşrutiyeti yeniden ilan etmesiyle sonuçlanan Jön Türk Devrimi’nin öncülerinden Niyazi Bey’in memleketi olan RESNEye uğruyoruz. Resne’li Niyazi’nin Sarayı’nı panoramik olarak görüyoruz. Turumuzun devamında,Balkanlar’ın en eski şehirlerinden biri olan, Makedonya’nın tarih ve kültür cenneti MANASTIR’a (Bitola) hareket ediyoruz.Atamızın okulunu(Askerilise)geziyoruz ve rehberimizden bilgilerimizi aldıktan sonra,Şirok Sokak, İsakiye Camii, Saat Kulesi, Eleni’nin Evi, Telgrafhane, Pekmez Meydanı, Türkülere konu olan Manastır’ın ortasındaki Havuzve Çeşme görülerek serbest zaman veriyoruz.Buradan,konaklama yapılacak otelimize varış ve konaklama

Konaklama ; Ohrid

 

9.Gün 27 Temmuz Cumartesi Ohrid-Selanik

Sabah kahvaltımızı otelimizde aldıktan sonra, SELANİK’te turumuza başlıyoruz. Aya Dimitrios Kilisesi, Makedonya Bakanlık Binası,Atatürk’ünEvi, Rotonda, ZaferKemeri, BeyazKule,HamzaBeyCamiiveBedesteni,B.İskender Heykeli, Aristoteles Meydanı, Venizelos Heykeli gezilerimizi yaparak, KAVALA’ya geçiyoruz. Kavala’da, Kanuninin
yaptırmış olduğu Su Kemerleri,Liman,İbrahimPaşaCamii,(St.NichololasKilisesi)İmarethane,Kavalalı Mehmet Ali Paşa Evi ve Heykeli gezilerimizi gerçekleştirerek, meşhurKavala kurabiyesialışverişimizi yapmak üzere Kavala Kurabiyecisine  gidiyoruz. Daha sonra,İpsala Sınır Kapısına hareket ediyoruz. Freeshop alışverişimiz içinserbest zaman alıyoruz. Gümrük işlemlerinin sonrasında gece saatlerde programımız bitiyor.Bir başka turumuzda görüşmek üzere…..

 

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLERİMİZ

-6 Gece 3*4 Yıldızlı Otellerde Konaklama

-Profesyonel Rehberlik Hizmeti (Türkçe)

-Araç İçi Kaliteli İkram Servisi

-Lüx Araçlarımızla Ulaşım

-Tüm Çevre ve Şehir Gezileri

-Belirtilen Konaklamalardaki Tüm Şehir Vergileri

-6 Sabah Belirtilen Otellerde Sabah Kahvaltısı

FİYATA DAHİL OLMAYANLAR

-VİZE ÜCRETİ

-YURT DIŞI ÇIKIŞ HARC BEDELİ

-OTEL EXTRALARI