Uçaklı Orta Avrupa Turu
Uçaklı Orta Avrupa Turu
7-21 Temmuz , 25 Ağustos,27 Ekim

SLAVRUPA TURLARI

Graz & Salzburg (1) & Prag (3) & Viyana (1)
Budapeşte (2) & Kösice

Türk Hava Yolları Tarifeli Seferi ile
İstanbul’dan Direk Uçuş ve İzmir’den İç Hat Bağlantı imkanı ile…

07, 28 Nisan &

02, 23 Haziran &

07, 21 Temmuz  &
25 Ağustos & 27 Ekim 2019 Hareket..7 Gece

Tur Programı

1. Gün: İSTANBUL / GRAZ – HALLSTATT – SALZBURG
Atatürk Havalimanı Dış Hatlar gidiş terminalinde siz değerli misafirlerimizle hava yolu kontuarı önünde saat 04:30’da buluşma. Bagaj, bilet ve biniş işlemlerinin ardından Türk Havayollarının TK 1461 sefer sayılı uçuşu ile 07.25’de Graz’a hareket ve yerel saat ile 08.30’da Graz’a varış. Varışımıza istinaden Graz panoramik şehir turu (tur ücretine dahildir.) Turumuzda esnasında; Old Town (Eski Şehir), Hauptplatz (Ana Meydan), Mur nehri, Saat kulesi, Eggenberg sarayı, Barok ve Gotik tarzın hakim olduğu, İtalyan mimarlar tarafından tasarlanmış kırmızı çatılı ve tarihi binalar panoramik olarak göreceğimiz yerler arasındadır. Graz turumuz sonrasında, yol üzerinde düzenlenecek olan Hallstatt panoramik turumuz için hareket ediyoruz (tur ücretine dahildir.)  Hallstatter gölü kıyısındaki bu şirin yer, sizi gördüğünüz anda etkisi altına alacak. Unesco Dünya Miras Listesi’nde yer alan ve her köşesi size yaşam ilhamı verecek olan köy; zengin tarihi ve gelenekleri sayesinde geniş bir kültürel ve sportif etkinlik yelpazesine sahiptir. Eşsiz manzarası, nefes kesen dağları ve doğal güzellikler arasında serbest zaman ve fotograf molası veriyoruz . Turumuz sonrasında Salzburg’a hareket. Varışımıza istinaden Salzburg panoramik şehir turu. Turumuz esnasında Salzach Nehri’nin ikiye böldüğü, Klasik müziğin büyük ismi Mozart’ın Şehri  rehberimiz eşliğin de yapacagimiz keyifli yürüyüşlü  turumuzdan Arnavut kaldirimli sokaklari, Mozartin evi, Mirabell Sarayı’nın barok bahçesi görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası Salzburg otelimize transfer. Geceleme otelinizde.

2. Gün:  SALZBURG (CESKY KRUMLOV) PRAG
Sabah kahvaltısının ardından Salzburg’tan ayrılıyor ve Prag’a doğru yola çıkıyoruz. Arzu eden misafirlerimiz güzergah üzerinde rehberiniz tarafından ekstra olarak düzenlenecek Cesky Krumlov turuna katılabilirler. Vltava nehrinin kıvrımları içersinde bir ada gibi gözüken Cesky Krumlov; evleri, sokakları ve kalesi ile sizi ortacağa geri götürecek. Turumuz sonrası prag’a devam ediyoruz. Varışımıza istinaden Prag panoramik şehir turu. Şehir turumuzda Küçük Mahalle , Charles IV. köprüsü, Eski şehir meydanı ve Astronomik Saat Kulesi görülecek yerler arasındadır. Şehir turu sonrası otelimize transfer. Akşam ise dileyen misafirlerimiz rehberiniz tarafından ekstra olarak düzenlenecek olan Vlatava Nehri Tekne turuna katılabilirler . Prag’ı ortadan ikiye bölen ve şehre hayat veren kanallarıyla meşhur Vltava Nehri üzerinde özel teknemizle açık büfe yemekli, canlı müzikli masal şehir Prag’ın gündüz ve gece görüntülerini, Panama ve Süveyş Kanallarına benzeyen kanal geçişleriyle birlikte unutulmaz bir gece yaşayacaksınız. Turumuz sonrası otelimize transfer. Geceleme otelimizde.VLTAVA NEHRİ TEKNE TURU :
TUR ÜCRETİ:( ULAŞIM + TEKNEÜCRETİ + A.BÜFE YEMEK +1  İÇECEK + REHBERLİK )     kişi başı: 35 €

 

3. Gün:  PRAG
Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimi rehberiniz tarafından ekstra olarak düzenlenecek Karlovy Vary turuna katılabilirler . 17. ve 18. Yüzyılda Avrupa sosyetesinin ve devlet adamlarının uğrak şehri olan Karlovy Vary’nin eşsiz tabiatı içinde, yan yana inşa edilmiş onlarca muhteşem sarayı, Atatürk’ün 1918 de kaldığı oteli, Dvorak`ın Mozart`ın ,Göethe`nin Beethoven`ın, Rus Çarı Büyük Petro’nun ve Puşkin`in evlerini gördükten sonra 12 farklı suyun çıktığı termal galerileri ziyaret edeceğiz. Turumuz sonrsasi yerel bir resturant’da ögle yemeğimizi aliyoruz. Yemek sonrasi serbest zamanınızda kristal, porselen, granat, kehribar taşlarının ve diğer geleneksel Çek hediyelik eşyalarının satıldığı mağazalarda geçirebilirsiniz. Gezimizin ardından otelimize dönüyoruz. Akşam ise dileyen misafirlerimiz rehberiniz tarafından ekstra olarak düzenlenecek olan Çek Gecesi turuna katılabilirler. Prag’ın yerel restoranlarınında Çekya’ya özgü müzik, folk danslar eşliğinde Çek mutfağının güzel tatları ile eğlenceli bir gece geçireceksiniz. Geceme otelimizde.
KARLOVY VARY TURU:
TUR ÜCRETİ:  ( ULAŞIM+ ÖGLE YEMEGI + LİMİTLİ İÇECEK + REHBERLİK )   kişi başı :  55  €
PRAG ÇEK GECESI:
TUR ÜCRETİ: ( ULAŞIM + AKŞAM YEMEĞİ + LİMİTSIZİ İÇECEK + REHBERLİK) kişi başı: 50 €
4. Gün: PRAG
Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz rehberiniz tarafından ekstra olarak düzenlenecek Dresden  turuna katılabilirler. Prag’a 160 km mesafedeki Elbe’nin Floransa’sı olarak adlandırılan, II. Dünya Savaşı sonrası küllerinden doğan ve barok mimarisi ile inşa edilmiş muhteşem şehir merkezini ziyaret ederek şehir turumuza başlıyoruz. Turumuzda Fraunkirche, Zwinger Sarayı, Bruhl terası, kral yolu, Elbe Nehri ve Martin Luther heykeli görülecek yerler arasındadır. Ardından Almanya’nın en güzel şehirlerinden olan ve UNESCO’NUN Dünya Mirası koruması altına alınan şehirde alışveriş ve gezinti için serbest zaman.  Akşam dileyen misafirlerimiz rehberiniz tarafından ekstra organize edilecek Prag ortaçağ gecesi turuna katılabilirler. Bu turumuzda Avrupa’nın 14.yy’den kalma tarihi ve otantik restoranlarından birinde,  esir kızlar masanızda size eşlik edebilir, dilenciler, sokak savaşçıları yanınızdan geçebilir, ortaçağ eğlencesi, müzik aletleri ve danslarıyla büyülenebilirsiniz. Sizler de bu masalsı atmosferde kaybolabilirsiniz. Yemek ve görsel şovlara bayılacaksınız Bu geceyi özellikle kaçırmamanızı tavsiye ederiz. Turumuz sonrası otelimize transfer. Geceleme otelimizde.
ALMANYA’NIN EN GÜZEL SEHİRLERİNDEN DRESDEN:
TUR ÜCRETİ ( ULAŞIM + REHBERLİK )   kişi başı: 60  €
PRAG  ORTAÇAĞ GECESİ:
TUR ÜCRETİ: ( ULAŞIM + AKŞAM YEMEĞİ + LİMİTSIZİ İÇECEK + REHBERLİK)  kişi başı: 55 €
5. Gün: PRAG – VİYANA
Sabah kahvaltısının ardından Prag’dan ayrılıyor ve Viyana doğru yola çıkıyoruz. Viyana varışımızı takiben panoramik şehir turu. Turumuz esnasında Opera, Üniversite, Parlemento Binası, Tiyatro, Prater , Holfburg ve Müzeler bölgesi görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası otelimize transfer. Akşam arzu eden misafirlerimiz rehberiniz tarafından ekstra olarak düzenlenecek Konser turuna katılabilirler.  Turumuz sonrası otelimize transfer. Geceleme otelimizde.
VİYANA KONSER GECESİ:
TUR ÜCRETİ:  (ULAŞIM+ A KATEGORI KONSER  BİLETİ+REHBERLİK )  kişi başı: 50 €
6. Gün: VİYANA (BRATİSLAVA) BUDAPEŞTE
Sabah kahvaltısının ardından Viyana’dan ayrılıp Budapeşte’ye doğru yola çıkıyoruz. Güzergah üzerinde rehberiniz tarafından ekstra olarak düzenlenecek Bratislava ‘ya ugruyoruz. Orta Avrupa’nın en zengin başkentlerinden olan Bratislava şehir turumuzda; Bratislava nehir kıyıları , Bratislava Kalesi, St.Martin katedrali, eski şehir merkezi, Parlamento, Slovak Devlet Tiyatro Binası ve Mozart’ın 6 yaşında konser verdiği tarihi bina görülecek yerler arasındadır. Serbest zamanın ardından Budapeşte’ye yola çıkıyoruz. Varışımıza istinaden panoramik Budapeşte şehir turu. Şehir turumuzda Erszebet Köprüsü, Gellert Tepesi, Balıkçılar Kulesi, St. Mathias Katedrali, Zincirli köprü, Opera, Kahramanlar Meydanı görülecek yerler arasındadır. Turumuz sonrası otele transfer. Akşam dileyen misafirler rehberiniz tarafından ekstra organize edilecek Çigan Gecesi yemekli, içkili, müzikli eğlence turuna katılabilirler. Bu turumuzda Budapeşte’nin en otantik restoranında geleneksel kıyafetler içerisinde Macar danslarını izleyip, Meşhur Macar Gipsy orkestrasının müzikleri eşliğinde unutulmaz bir gece geçireceğiz. Akşam yemeği esnasında ayrıca meşhur Tokaji şaraplarının tadımını yapma fırsatımız olacaktır. Otelimize dönerken Budapeşte’nin muhteşem gece manzaralarını görme imkanına sahip olacaksınız. Turumuz sonrası otele transfer. Geceleme otelimizde.
BRATİSLAVA:
TUR ÜCRETİ (ULAŞIM +REHBERLİK ) kişi başı:   30 €
ÇİGAN GECESİ  :
TUR ÜCRETİ: ( ULAŞIM + AKŞAM YEMEĞİ + LİMİTSIZİ İÇECEK +REHBERLİK) kişi başı : 50 €
7. Gün: BUDAPEŞTE (ESTERGON)
Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberiniz tarafından ekstra olarak düzenlenecek olan Esztergom & Visegrad & Szentendre turuna katılabilirler. Bu turumuzda Türk tarihinde önemli stratejik öneme sahip olan Estergon Kalesi  ve Macar Katolik Kilisesi’nin merkezi olan Estergon Bazilikası’nı geziyoruz. Estergon sonrası Visegrad kasabasin’da Rönesans atomsferini yansıtan bir mekanda öğle yemeğini aliyoruz. Yemek sonrasi  Szentendere Artistler Köyü’ne gidiyoruz, Macaristan’ın tüm hediyelik eşyalarını uygun fiyatlarla alma imkanına sahip olacağınız serbest zaman sonrasında Budapeşte’ye yola çıkıyoruz. Otele varışımızın ardından serbest zaman. Akşam dileyen misafirler rehberiniz tarafından ekstra organize edilecek Tuna nehri Tekne turuna katılabilirler . Bu turumuzda dünyanın en görkemli nehirlerinden biri olan Tuna Nehri üzerinde tekne turumuzu yaparken meşrubat veya içki ikramı. Avrupa’nın en güzel gece aydınlatmalarının yapıldığı Budapeşte’de Buda ve Peşte yakalarını en güzel açılardan fotoğraflama fırsatı bulacaksınız. Turumuz sonrası otele transfer. Geceleme otelimizde.ESTERGON KALESİ – VISEGRAD – SZENTENDERE TURU:
TUR ÜCRETİ:  ( ULAŞIM+ ÖGLE YEMEGI + LİMİTLİ İÇECEK + REHBERLİK ) kişi başı:   55 €

 

8. Gün: BUDAPEŞTE – KÖSİCE / İSTANBUL
Sabah kahvaltısının ardından Budapeşte’den ayrılıp Kösice’ye doğru yola çıkıyoruz güzergah üzerinde Macaristan  Eger şehirine  ugruyoruz. (tur ücretine dahildir.) Eger; filmlere konu olmuş kahramanlıkların yazıldığı  kalesiyle, savaşcı kadınlarının anıtıyla, ayakta kalmış tarihi minaresi ve araç trafiğine kapali meydani, sokaklari ile macaristanin dogusun da kalan uzun yillar osmanli egemenliğinde kalmis şehridir. Sehir turumuzun sonrasi serbest zaman. Serbest zamanin ardından Kösice’ye doğru yola çıkıyoruz. Varışımız ardindan Rehberinizin eşliğinde yürüyüşlü panoramik Kösice  şehir  turumuz sonrasi serbest zaman (tur ücretine dahildir.). Rehberinizin vereceği saate buluşma  ve  havalimanına transfer.
Türk Havayolları’nın TK 1203 sefer sayılı uçağı ile saat 20:30’da İstanbul’a hareket. Saat 23:30’da İstanbul’a varış.
 Fiyata Dahil Olan Hizmetler
 • Türk Havayolları ile İstanbul- Graz / Kösice – İstanbul arası ekonomi sınıfı gidiş dönüş uçak bileti ,
 • Programda belirtilen sabah kahvaltıları
 • Salzburg (1), Prag (3), Viyana (1), Budapeşte (2) olmak üzere 7 gece 8 gün konaklama
 • Otel Vergileri & Turist Şehir Vergileri,
 • Salzburg, Prag, Viyana, Budapeşte yarım günlük panoramik şehir turları
 • Havalimanı – Otel – Şehirler Arası Transferler
 • Havalimanı Vergileri Ve Servisleri Bedeli,
 • Hallstat (Göller Bölgesi),  Graz,  Eger, Kösice şehir Turu (turlar yemeksiz olarak yapılacaktır, giriş ücretleri dahil değildir.)
 • Profesyonel Rehberlik Hizmetleri,
 • TURSAB Zorunlu Mesleki Sorumluluk Sigortası

 Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Vize Ücreti Ve Servis Bedeli (120 Euro )
 • İsteğe Bağlı Seyahat Sigortası (15 Euro)
 • Ekstra Turlar Ve Kişisel Harcamalar,
 • Müze Ve Ören Yerleri Giriş Ücretleri,
 • Yurtdışı Çıkış Vergisi, 15 TL
 • İsteğe Bağlı Şoför Bahşişleri (Kişi Başı 5 Euro)
 

 Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
Tur Hareket Tarihleri:
07, 28 Nisan • 02, 23 Haziran • 07, 21 Temmuz • 25 Ağustos • 27 Ekim

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER

 • Türk Havayolları ile İstanbul- Graz / Kösice – İstanbul arası ekonomi sınıfı gidiş dönüş uçak bileti ,
 • Programda belirtilen sabah kahvaltıları
 • Salzburg (1), Prag (3), Viyana (1), Budapeşte (2) olmak üzere 7 gece 8 gün konaklama
 • Otel Vergileri & Turist Şehir Vergileri,
 • Salzburg, Prag, Viyana, Budapeşte yarım günlük panoramik şehir turları
 • Havalimanı – Otel – Şehirler Arası Transferler
 • Havalimanı Vergileri Ve Servisleri Bedeli,
 • Hallstat (Göller Bölgesi),  Graz,  Eger, Kösice şehir Turu (turlar yemeksiz olarak yapılacaktır, giriş ücretleri dahil değildir.)
 • Profesyonel Rehberlik Hizmetleri,
 • TURSAB Zorunlu Mesleki Sorumluluk Sigortası

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • Vize Ücreti Ve Servis Bedeli (120 Euro )
 • İsteğe Bağlı Seyahat Sigortası (15 Euro)
 • Ekstra Turlar Ve Kişisel Harcamalar,
 • Müze Ve Ören Yerleri Giriş Ücretleri,
 • Yurtdışı Çıkış Vergisi, 15 TL
 • İsteğe Bağlı Şoför Bahşişleri (Kişi Başı 5 Euro)